Gentel Telekomünikasyon A.Ş. müşterilerine sunduğu geniş hizmet ağı sayesinde anahtar teslim şeklinde başlayıp bitirdiği projelerine proje sonrasında bakım hizmetleri çerçevesine alarak iş ortaklığını sürdürmektedir.

Bu bakım hizmetleri kapsamında;

  • Otoyol Geçiş Sistemleri
  • KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) – PTS (Plaka Tanıma Sistemleri) – MOBESE
  • Kablolu – Kablosuz Network

Gibi farklı teknolojik altyapılarda ihtiyaçlar doğrultusunda 7/24 hizmet sunabilmektedir.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. bakım anlaşmalı müşterilerine sunduğu bir diğer hizmet ise bakım hizmeti verdiği altyapı özelinde gerekli olan yedek ürün stok ve lojistik hizmetini sunmaktır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. müşterilerilerinin BT altyapılarının işletmenliğini sağlamakta onların yüksek işletme maliyetlerini düşürmektedir. Bu kapsamda müşterilerilerine talep ettikleri servisleri sanki kendi Bilgi Teknolojileri departmanları gibi çalışarak düzenlemeler yapmakta ve raporlamaktadır.

Aynı zamanda yedek ürün tutma, arıza tespit ve kurtarma, kurulum ve bakım maliyetlerini de Sanal DC hizmetleri içerisinde gerçekleştirmekte işletme maliyetlerini düşürmektedir.

Kısacası bakım anlaşması çerçevesinde müşterilerin kablolu & kablosuz ve güvenlik ürünlerinin önceden belirlenmiş SLA kapsamlarında çalışmasını mümkün kılmakta ve iş sürekliliğini sağlamaktadır.