Yeni nesil güvenlik duvarları, yazılımda veya donanımda uygulanan ve protokol, bağlantı noktası ve uygulama düzeyinde güvenlik önlemlerini uygulayarak karmaşık saldırıları tespit edip engelleyebilen bir güvenlik duvarı sınıfıdır.

Yeni nesil güvenlik duvarları, protokoller arasında filtreleme yapılmasını sağlar. Bu, ağ bakımlarını daha fazla kullanarak analiz ederek zararlı uygulamaları engelleme ve yetkilendirilmemiş çalıştırma ağa erişimini kontrol eder.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. yetkin ve deneyimli personeli ile özel saldırıları tespit etmekte, zararlı uygulamaları engellemektedir.

Uç Nokta Tehdit Algılama ve Yanıt (Endpoint Detection and Response - EDR) çözümleri, bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, sunucular ve diğer ağa bağlı cihazlar gibi uç noktalarda (endpoint) kötü niyetli yürütmeleri tespit etmek, analiz etmek ve buna uygun yanıtlar vermek için kullanılan güvenlik çözümleridir. EDR çözümleri, gelişmiş tehditlere karşı koruma sağlamak ve siber saldırılara hızlı ve etkili bir şekilde tepki vermek amacıyla kullanılır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. sunmuş olduğu EDR hizmetleri ile kurumların kullandıkları cihazlarda şüpheli etkinlikleri, kötü niyetli davranışları veya güvenlik ihlali göstergelerini belirleyerek hızlı yanıt ve iyileştirme sağlamak için uç nokta verilerini toplayarak analiz etmektedir.

Web Güvenliği: Kullanıcıların tarayıcılarından veya e-posta programlarından tıkladıkları URL'leri analiz eder. Potansiyel olarak zararlı veya saldırgan URL'leri yapılandırmaları ve kullanıcıları bu tür web sitelerine yönlendirmeden önce engellemeyi sağlar.

İnternet Filtreleme ve Kısıtlama Yazılımları: Bu tür yazılımlar, ağlarda veya bilgisayarlarda kullanıcıların erişebilecekleri web sitelerini yönetmek için kullanılır.

Gentel Telekomünikayon A.Ş kurumların zararlı veya istenmeyen web sitelerinin erişimlerini engellemekte, güvenli bir internet deneyimi sağlamaktadır.


Sızma (Penetrasyon) testi, bir sistem, ağ veya uygulama üzerinde gözetim güvenlik denetimleridir. Bu operasyonlar, bir organizasyonun bilgi zayıf güvenliklerini ve eksikliklerini belirleyen, potansiyel saldırı noktalarını yönetme ve sistemi gerçek dünya saldırılarına karşı test etmek için yapılan kontrollü saldırıları içerir.

Sızma testi, genellikle yetkilendirilmiş etik hacker'lar veya güvenlik uzmanları tarafından yapılır. Amaç, sistem güvenlik açıklarını bulmak, bunları kötüye kullanmak ve sonuçlarını temizlemektir. Bu tahliyeler, bir saldırganın bakış açısıyla yapılan kontrollü saldırılar olduğu için organizasyonun güvenliğini sağlamak ve gerekli düzeltmeleri yapmak için önemli bir araçtır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. kurumunuzun bilgi altyapısına yönelik saldırılara karşı güvenlik açıklarını tespit etmek için bilginiz ve denetiminiz dahilinde güvenlik testleri gerçekleştirmektedir.

 

Spam Filtreleme: Spam önleme çözümleri, zararlı e-postaları tespit etmek ve kullanıcının gelen kutusuna ulaşmaktan önce engellemek için çeşitli teknikler kullanır. Bu çözümler, e-posta başlıklarını, varlıklarını, göndericisini ve diğerlerini analiz ederek spam e-postalarını tanımlar.

Kimlik Avı Filtreleme: Kimlik avı e-postaları, kullanıcıları yanıltarak kişisel verileri veya hassas ekranı çalmayı amaçlar. Olası kimlik avı e-postalarını tespit ederek kullanıcıları bu tür dolandırıcılıklardan korur.

Virüs ve Kötü Amaçlı Yazılım Filtreleme: E-posta yoluyla yayılan virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar büyük bir tehdit oluşturur. Bu sonlandırma çözümleri, e-postalardaki ekler ve içerikleri analiz ederek zararlı kodları tespit eder ve kullanıcılara güvenli bir e-posta deneyimi sağlar.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. kurumsal olarak sizlere profesyonel, alanında uzman ekipleri ile avantajlı hizmetler sunmaktadır. 

Günümüzde kuruluşlar, ağlarında çalışan mobil cihaz sayısında ve buna bağlı risklerde katlanarak artışla karşı karşıyadır. Bu nedenle, ağ güvenliği altyapınızı güçlendirmek için gereken denetim, erişim denetimi ve uyumluluk işlevlerini uygulayacak araçlara sahip olmak zorunludur.

Ağ Erişim Kontrolü (Network Access Control-NAC) çözümleri, ağa bağlanan cihazların kimlik doğrulaması, güvenlik önlemlerinin denetlenmesi ve ağ kaynaklarına erişim geçidin penceresi için kullanılan sistemlerdir. NAC çözümleri, ağ olanaklarını artırmak, yetkisiz erişim engellemeleri ve ağ verilerini korumak amacıyla kullanılır.

Ağ erişim kontrolü ile ağ güvenliği şu 4 aşama ile sağlanır:

  • Kimlik doğrulama
  • Yetkilendirme
  • Güvenlik taraması
  • İyileştirme

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. kurumların ihtiyaçlarına ve ağ yapısına uygun yaklaşımı bulmak için profesyonel destek sağlamaktadır.

Dijitalleşme ile endüstriyel sistemlerin giderek artan ağları, siber saldırı riskinde de artış anlamına geliyor. Özellikle kritik altyapı tesisleri için uygun koruyucu önlemler zorunludur. Operasyonel seviyeden saha seviyesine ve erişim kontrolünden kopya korumasına kadar tüm seviyeleri aynı anda kapsayan bir yaklaşım, endüstriyel tesislerin dahili ve harici siber saldırılara karşı kapsamlı bir şekilde korunması için gereklidir.

Operasyonel Teknoloji (OT), fiziksel ortamla etkileşime giren (veya fiziksel ortamla etkileşime giren cihazları yöneten), programlanabilir yazılım ve donanımlardır. Bu sistemler; cihazların, süreçlerin ve olayların doğrudan izlenmesi ve/veya kontrolü yoluyla değişlikleri tespit ederler.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. işletmelerin ihtiyaçlarına uygun özel OT çözümleri sunmakta, verimliliğini artırmasına yardımcı olmaktadır.