Gentel Telekomünikasyon, 30 yılı aşkın güçlü geçmişi ve tecrübesi ile telekomünikasyon sektöründe çalışma alanları ve çalışma fikirleri geliştirmek amacıyla 2006 yılında kurulmuştur.

Merkezi İstanbul'da bulunan şirketimiz, Türkiye'ye yayılmış birçok destek ofisi ile müşterilerine kaliteli ve düşük maliyetli malzemelerle mükemmel ve güvenilir telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Anahtar teslim projeler sunan Gentel, uygulama sonrası yerinde bakım ve onarım hizmetleri de vermektedir.

Gentel, Juniper, HPE Aruba, Cisco, Siemens, Microsoft sertifikalarını tamamlamıştır. Dinamik ve modern bir pazarlama anlayışına sahip olan Gentel, kurulduğu tarihten itibaren birçok başarıya imza atmış ve ISO 9001:20015 Kalite, ISO 14001:2015, ISO 20000-1:2018, ISO 45001:2018 ve TÜRKAK onaylı ISO 27001:2022 TSE belgelerini alarak kurumsal bir şirket olma yolunda ilerlemektedir. 

Juniper, Cisco, HP Enterpise - Aruba Networks gibi lider markaların partnerliği ve iş ortaklığını yapan firmamız Türkiye’nin lider telekom operatörleri ve kurumsal müşterilerine kurulum, devreye alma, teknik destek ve bakım ve onarım gibi hizmetler sunmaktadır. Firmamız kurmuş olduğu ayrıcalıklı partnerlik faaliyetleri doğrultusunda hizmet verdiği müşterilerine yedek parça tedarik ve lojistik hizmetleri vererek hizmet kalitesini bir adım daha öne çıkartmaktadır.


Ayrıca, Bilgi Tekonolojileri alanında; Veri Merkezi altyapı çözümleri, Network ve Güvenlik hizmetleri, Sunucu Çözümleri, Veri Depolama, Yedekleme, Sanallaştırma ve Lisanslama hizmetlerine kadar geniş bir yelpaze ile sadece bir tek noktadan değil birden çok noktadan müşterilerine çözümler sunmaktadır.