Gentel Telekomünikasyon A.Ş. müşterilerine en güncel teknolojilerden ve yeniliklerden en verimli şekilde en uygun çözümü sağlamakta, doğru ürün konumlandırması yaparak katma değerli lisanslama ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.Microsoft’un bulut hizmetleri sağlayan bir programıdır. CSP, Microsoft’un bulut hizmetlerini müşterilere sunmak isteyen yetkili iş ortakları tarafından kullanılır. Bu program, Microsoft bulut hizmetlerine erişmek isteyen küçük ve orta ölçekli işletmelerin, bir iş ortağı aracılığıyla hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde erişebilmesine olanak tanır. CSP programı, müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir ve yönetilebilir bir bulut hizmetleri portföyü sunar. Ayrıca, kullanıcıların verilerini, uygulamalarını ve iş yüklerini depolama, işlem gücü ve diğer kaynaklardan daha kolay yönetmelerini sağlamakla beraber, güvenlik, yedekleme, veri kurtarma, raporlama ve diğer hizmetler gibi diğer yönetim ve operasyonel hizmetler de sunarlar.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. CSP programına katılan tüm iş ortaklarının, işletmelerinin büyümesine yönelik en iyi modeli bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Open Value Subscription (OVS); Microsoft'un küçük ve orta ölçekli firmalar için tasarlanan toplu ürün alım yöntemine dayanan bir lisanslama çeşididir. Open program seçenekleri içinde maliyeti en düşük olandır. Masaüstü PC adedinizin azaldığı senelerde toplam lisanslama maliyetinin azalması esnekliğini beraberinde getirir. Bu seçenek, organizasyonunuza Microsoft anlaşmasının geçerli olduğu dönem içinde kullandığın kadar öde mantığında yazılımları kullanma hakkı sağlar. 

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. Open Value Subcription (OVS) lisanslarını en kısa sürede, en iyi şartlarda temin etmektedir.

Microsoft Office 365, Microsoft tarafından sunulan bir bulut tabanlı yazılım hizmetidir. Masaüstünden web’e kadar her yerde çalışabilmeniz için gerekli imkanları sunmaktadır. İşletmeniz için Office 365’te Microsoft Online E-posta Sistemi, Office Programları ve Şirket İçi Yazışma gibi hizmetler yer almaktadır. Microsoft Office 365 çözümleri ile cihazlardan bağımsız olarak çalışabilmenin yanı sıra, her cihazda benzer arayüzlerle çalışma imkânı ile kesinti olmadan mobil ve sabit her yerde çalışılabilir. Office 365 kendini sürekli güncel tuttuğundan, her zaman Word, Excel, PowerPoint ve daha birçok uygulamanın en son özelliklerine sahip olma imkanı tanımaktadır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. kurumlar için ölçeklenebilir bir işletme çözümü sunmakta ve kullanıcıların daha verimli çalışmasını sağlamaktadır.
Azure; Microsoft tarafından sağlanan bulut bilgi işlem platformudur. Bunun yanı sıra, çevrimiçi portal olduğunu da ifade etmeliyiz. Azure bulut platformu, günümüzün sorunlarını çözmek ve geleceği şekillendirmek üzere yeni çözümlerinizi hayata geçirmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmış 200’den fazla ürün ve bulut hizmetinden oluşur. Azure sayesinde bulut hizmet ve kaynaklarına erişmek mümkün hale gelir. Ayrıca, tüm bu hizmet ve kaynakları yönetme imkanını da sunar. Uygulamların oluşturulduğu, test edildiği ve yönetildiği bir bulut hizmetidir. 

Azure
 sayesinde çok fazla şey yapmak mümkündür. Her şeyden önce, herhangi bir web uygulaması geliştirilir. Bunun yanı sıra, bu platformda geliştirilen herhangi bir uygulamayı test etme imkanı vardır. Ayrıca, uygulamanın test edilmesinin ardından platformda barındırılması da mümkündür.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. sunmuş olduğu Microsoft Azure hizmeti ile şirketlerin gereksiz kaynak kullanımının önüne geçmekte, maliyetleri optimize etmesine olanak sağlamaktadır.

Mesajlaşma, e-posta, sesli ve görüntülü konferans, kurumsal ses ve Microsoft Office gibi üretkenlik çözümleri, firma altyapınızı bulut depolama ve entegre mesajlaşma sistemleri ile genişleterek, size esnek çalışma ortamları sunar. 

Microsoft Skype for Business ve Exhange’i destekleyen Office ve bulut hizmetleri, kurumunuzun ihtiyaçlarına uygun gelişmiş mesajlaşma ve birleşik iletişim çözümlerini uçtan uca sağlar.

Microsoft’un Sunduğu Mesajlaşma Çözümleri Kurumların;

İletişim yollarını güçlendirmelerine, iletişim yollarına yönelik geliştirilen güvenlik altyapısından faydalanmalarına, gelecekte de kullanılacak güçlü ve sağlam bir iletişim teknolojisinin temeli oluşturmalarına, verimliliklerini artırmalarına ve giderlerini düşürmelerine yardımcı olur.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. Microsoft Mesajlaşma hizmetleri ile kurumunuzun ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel ekipleriyle uygulama hizmetleri sağlamaktadır.