Hatalı tasarımdan başarılı sonuç alınması imkansızdır. Elektrik veya Data iletimi fark etmeksizin doğru tasarım ve planlama yapılması ve plan doğrultusunda uygulanması gerekmektedir.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. projelerin tasarım ve mimari çalışmalarını yetkin mühendisler ile tasarlamakta ve sahada uygulanmasını sağlamaktadır.

Projelendirme sürecinde alınan doğru kararlar yatırımınızın ilerleyen zamanda size verimli sonuçlar doğururken aynı zamanda fazladan da harcama yapmanızın önüne geçmiş olursunuz.

Projelendirme süreçleri çok aşamalı bir çalışma olup her aşamasında işinizi işimiz gibi görmekteyiz.

Kablosuz ağlar en basit anlatım ile kablo üzerinden taşınan verinin elektromanyetik dalgalar sayesinde bir noktada başka bir noktaya taşınmasını mümkün kılmaktadır. Bu tip kablosuz veri iletişiminde veri kaybını minimize etmek ve veri iletimini en üst seviyede sağlamak için planlama ve keşif işin en büyük kısmını oluşturmaktadır. Sinyal kalitesinin düşmesi veri kayıplarına, veri kayıpları ise günün sonunda para kayıplarına sebep olacaktır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. müşterilerinin kablosuz ağ projelerinde keşiften projelendirmeye, kurulum ve kurulum sonrası bakım hizmetleri noktasında destek olabilmektedir.

Kablosuz ağ keşif hizmetleri kapsamında hizmetlerimiz sadece yeni kablosuz ağ projeleri ile sınırlı kalmayıp mevcut kurulu düzende veri iletim kalitesini düşüren faktörlerin keşfi ve sorunlu kapsama alanlarının çözülmesi noktasında da müşterilerine destek olmakta, veri iletim hızlarını en üst noktaya taşımalarına olanak sağlamaktadır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. müşterilerine proje öncesi destek başlığı altında sunduğu hizmetlerden biri olan asessment hizmeti sayesinde onlara mevcut networklerinin bir fotoğrafını çeker ve bu fotoğraf sayesinde yapmak istedikleri iyileştirme, değişim, güncelleme gibi işlerinde destek olmaktadır.

Bu başlık altında kablolu, kablosuz networkler, güvenlik duvarı kural inceleme ve optimizasyon, topoloji oluşturma, kablolama keşif, zemin değerleme gibi birçok hizmet kalemi sunulmaktadır.