Gentel Telekomünikasyon A.Ş. kuruluşundan bugüne gelen uzmanlığı ve profesyonel ekipleri ile gerek sahada gerek kapalı alanda pasif network ürünleri kurulum hizmeti vermektedir. SONET/SDH, T1/E1 gibi gerek fiber gerek bakır formlarda yüksek hızlı veri transfer olanağı sağlayan altyapıların kurulumundan, kabin-kabinet, patch panel, kablo, kanal, priz gibi birçok pasif sonlandırma cihazı kurulum ve entegrasyon hizmetlerini profesyonel ekipleri sayesinde sunmaktadır.

Günümüz iletişim çağında gerek kablolu gerek kablosuz ağlar her geçen gün daha da yaygınlaşmakta ve kendini yenilemektedir. Bu yeniliğe ayak uydurabilen firmalar avantajı ele geçirir ve rakiplerinin bir adım önüne geçer. Gentel Telekomünikasyon A.Ş. olarak müşterilerimize, avantajı ele geçirebilmeleri ve onları rakiplerinin bir adım önüne geçirebilmeyi ilke edinmiş bir noktadayız.

Kablolu (wired network) ve kablosuz (wireless network) ağ kurulumları (LAN, WAN), veri merkezi ağları (data center network), servis sağlayıcı ağları (service provider network), GSM telekomünikasyon ağları (cellular data network) gibi farklı iletişim altyapılarında müşterilerimizin tüm projelerine kurulum ve teknik destek hizmeti sunmaktayız.

İletişim, günümüz teknoloji çağında durum takibi ve geniş çaplı alanlarda sunular hizmetlerin sağlıklı şekilde yerine getirilebilmesi için artık zorunluluk haline gelmiştir. Radyo frekans tabanlı iletişim ağları ve bu ağların kurulumu uzmanların işidir. RF tabanlı proje alanlarına örnek olması adına stadyumlar ve festivallerden başlayıp ordu ya da kamu plan projelerine kadar çok geniş kullanım alanı bulmaktadır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. tüm RF transmisyon projelerinde müşterilerimizin proje fazlarında; farklı tiplerde kule kurulumlarının (Latice – Monopole – Totem) tedarik süreçlerinden altyapı kurulumlarının bakım ve periyodik bakım işlerine kadar tüm süreçlerinde destek olmaktadır.

Araştırmalar gösteriyor ki 21. yüzyılda veri ve veri taşımacılığı en az toplu yolcu taşımacılığı kadar önemli hale gelmiş bulunmaktadır. Yapılan testlerde görülmektedir ki hücresel networkler özellikle hareket halinde tren ve benzeri araçlarda yetersiz kaldığı görülmüştür. Bu doğrultuda daha fazla demiryolu şirketi, trenlerine geniş bant network sağlamak maksadıyla raylı sistemler üzerinde kablosuz iletişim teknolojilerini tercih etmektedir.

Endüstriyel olarak spesifik bir amaç için üretilen Wi-Fi cihazları üzerinden iletilen internet bağlantısı, istasyon duraklarına ve duraklardan gelen trafik bilgileri ile birlikte, reklam ve eğlence içeriği iletimi sağlamakta olup yolcularınıza daha iyi bir yolculuk deneyimi sunmanıza ve ayrıca yeni gelir kapıları oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. özellikle raylı sistemler olmak üzere tüm toplu taşımacılık alanlarında kullanılan network ürünlerinin kurulumunda müşterilerine anahtar teslim çözümler üretebilmektedir.

Eski basit diyafon sistemleri günümüzde yerlerini akıllı bina otomasyon sistemlerine bırakmışlardır. Bu tip teknolojik yapılarda genellikle bir dokunmatik panel sayesinde kapınıza gelen misafirin görüntüsünden perdenizin açık-kapalı olma durumuna aynı zamanda evinizin ısı derecesini kontrol etmekten hangi musluğun veya ışığın açık olup olmadığına kadar birçok noktayı tek bir ekran üzerinden hatta akıllı telefonlarınızın ekranlarından bile yönetebilme imkanı sunmaktadır.

Diğer yandan CCTV izleme sistemleri, KGYS ve Mobese sistemleri ve Plaka Tanıma sistemleri (PTS) gibi tümleşik güvenlik sistemleri insan hayatı ve toplum güvenliği alanında önemli yer tutmaktadır.

Gentel Telekomünikasyon A.Ş. müşterilerine bütünleşik güvenlik ve izleme çözümlerinde müşterileri ile dirsek temasında olup katma değerli hizmetler sunar ve %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle anahtar teslim projeler üretmektedir.

İş Ortaklarımız